TJ Pátek U19Červeněves/Skřivany
4:1((0:0))
ne 2. 6. 2024 10:15 @ Pátek, dorost OP jaro 2024 - sk. o postup, 9. kolo

U19 doma nezaváhala. Porazila prvního a dostala se do čela tabulky

V posledním domácím zápase sezóny dorost zvítězil s leaderem tabulky soutěže a poskočil na první místo a zaznamenal klubový rekord

V nedělním dopoledni zavítal na hřiště TJ Pátek již tradiční soupeř z Královéhradeckého kraje z Červeněvese/Skřivan. Hosté obhajují vítězství z loňského roku a proti našemu dorostu nastoupili z prvního místa v tabulce. Už od začátku zápasu byl k vidění pěkný fotbal na obou stranách. Už před utkáním bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnané utkání, potkaly se týmy se statisticky nejlepšími obranami. Ani jeden z celků nechtěl udělat zbytečnou chybu, která by mohla určit osud zápasu. I když první poločas žádný gól nepřinesl, oba celky si nějaké šance vytvořily, ale žádná z nich neskončila gólově. Mírnější převahu měl domácí celek, ale do šaten se šlo s bezgólovou remízou.
Vstup do poločasu nám vyšel naprosto famózně, protože hned v první minutě po centru Matěje Horáčka zavěsil hlavou kanonýr Vítek Kladívko. Soupeře inkasovaný gól nakopl a výrazně zvýšil herní aktivitu, ale zkušení domácí tlaku dokázali odolávat a navíc po faulu brankaře na Matěje Šercla jsme získali výhodu pokutového kopu. Tradiční exekutor těchto standardních Lukáš Kadlec se nemýlil a náskok se zvýšil na dva góly. Zápas pokračoval ve vysokém tempu a byl k vidění hezký fotbal. Hosté se i nadále pokoušeli o snížení skóre, aby mohli v zápase bodovat. Domácí zůstali také aktivní a tlačili se do útoku. V 78. minutě se probíjel do vápna Kryštof Kai Čáslavský a hosté ho ve vápně zastavili pouze za cenu faulu a rozhodčí nařídil druhou penaltu. Kapitán Lukáš Kadlec se ani při druhé penaltě nemýlil a zvýšil na 3:0. V závěru utkání snížil kapitán hostí Daniel Šedivý. V samotném závěru utkání hosté doplatili na ukvapenou rozehrávku, ve které chybovali a chyby využil Vítek Kladívko a svým 13. gólem v sezóně stanovil konečné skóre zápasu na 4:1.
Před posledním kolem se Pátek posunul v tabulce na první místo a v posledním zápase v Milovicích může v případě výhry celou soutěž vyhrát.
V titulku avizovaný rekord spočívá v délce domácí neporazitelnosti. Poslední domácí prohra byla 14.5.2023 (před 385 dny).
TJ Pátek - Červeněves/Skřivany 4:1 (0:0)