4:1((2:0))
so 25. 5. 2024 10:15 @ SK Poříčany, dorost OP jaro 2024 - sk. o postup, 8. kolo

U19 se z Poříčan vrátila bez bodu

V důležitém zápase v Poříčanech se nám nepodařilo bodovat.

Jarní skupina o postup se blíží do finále a body z každého zápasu jsou důležité. Případný bodový zisk z utkání v Poříčanech by nám vylepšil postavení v tabulce a zajistil dobrou pozici pro závěrečná dvě kola v bojích o čelo tabulky.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně, soupeř nebyl o nic pozadu. V osmé minutě zápasu jsme se dostali do zjevné možnosti dosáhnout branku. Bylo to těsně před vápnem a rozhodčí nařídil přímý kop a hráč soupeře dostal žlutou kartu. Ve čtrnácté minutě jsme postupnou rozehrávkou postupovali směrem do útoku, ve středu hřiště jsme ale na hranici faulu ztratili míč a soupeř toho dokázal využit rychlým přechodem do útočné akce a v patnácté minutě se ujal vedení v zápase 1:0. V zápase jsme postupně získávali převahu, ale ani my ani soupeř jsme si žádnou vyloženou brankovou příležitost nevytvořili. Před koncem poločasu na rohu vápna došlo k souboji, za který byl nařízen pokutový kop. Překvapený soupeř této příležitosti dokázal využít a zvýšil skóre zápasu na 2:0. Po návratu ze šaten jsme přišli na hřiště s mnohem ofenzivnějším stylem hry. Soupeře jsme tlačili a začal již tradiční festival neproměněných šancí, ve kterém se vystřídali asi všichni ofenzivní hráči. Fanoušci domácích to glosovali tak, že my gól nedáme, ani když se bude hrát do půlnoci. Protože čas běžel, tak jsme byli nuceni hru ještě více otevřít. Výsledkem toho byl inkasovaný gól z ojedinělé akce soupeře. Gólu jsme se dočkali až v osmdesáté páté minutě a to už bylo na změnu vývoje zápasu pozdě. Soupeř navíc z brejku uzavřel stav utkání na 4:1..
V utkáních utkáních kola očekávaně spojený tým Hrubého Jeseníku a Křince porazil Rožďalovice na jejich hřišti 4:1. V Milovicích se utkali spolu domácí se sloučeným týmem Černěvevse a Skřivan. Mladým tým Milovic působil fotbalověji, ale do listiny střelců se ve dvacáté první minutě zapsala opora hostí, kapitán Daniel Šedivý. Domácí tlačili a hnali se zejména v druhém poločase za vyrovnáním, ale hosté zkušeně drželi výsledek 1:0 až do osmdesáté osmé minuty. Domácím se po nepřímém kopu nařízeným za dlouhé držením míče podařilo skóre vyrovnat. A dále tlačili na obrat v zápase. Ve čtvrté minutě prodloužení se ale domácím po přetaženém centru z levé strany a zakončením D. Šedivého na zadní tyči povedlo získat vedení zpět na svou stranu
Máme stále vše ve svých rukách a pokud zvládneme obě utkání, tak můžeme celou skupinu a okresní přebor vyhrát.