10:0((5:0))
so 18. 5. 2024 10:15 @ Pátek, dorost OP jaro 2024 - sk. o postup, 7. kolo

U19 domácí výhra s rekordem

Dorost nepřipustil překvapení a vyhrál doma 10:0

V 7. kole finálové skupiny Okresního přeboru přijelo do Pátku mužstvo z Rožďalovic. Soupeř se vyrovnává se ztrátou klíčových hráčů v zimním přestupovém období a doplňuje sestavu žáky, kteří v zápasech získávají cenné zkušenosti pro svůj hráčský rozvoj. Náš tým nastoupil oslabený o kapitána Lukáše Kadlece a brankáře Davida Šandora, které v týmu doplnili Adam Novotný a Kryštof Knížek. I když jsme v zápase byli jasní favorité, tak jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a s respektem. V minulých zápasech jsme si nejednou vyzkoušeli, že nejhorší je jít do zápasu s pocitem, že již v šatně vedeme 3:0. Nastoupili jsme s kapitánem Matějem Poláchem, jeho tradiční roli zástupce kapitána převzal Jan Lazar. Hned od začátku jsme nechtěli připustit překvapení a již v 7. minutě byl stav 2:0, po půlhodině hry 4:0 a do šaten se šlo za stavu 5:0. Trenér Jiří Pařízek dal odpočnout oporám a velký prostor dostali hráči, kteří v těžkých zápasech mívají minut strávených na hřišti méně. Zápas byl rozhodnutý a dohrával se ve volnějším tempu. V druhém poločase jsme přidali dalších 5 gólů a Adam Novotný udržel opakovaně čisté konto. Na konci druhého poločasu byl stanoven klubový rekord. I když klub tyto statistiky historicky nevede, tak v soutěžích 15+ (hraje se 10+1 na velké hřiště) s největší pravděpodobností ještě žádný hráč TJ Pátek nedokázal dát hattrick za 7 minut. V tomto zápase se to podařilo Vítkovi Kladívkovi. Na poslední gól v zápase mu na malém vápně nesobecky přihrál Kryštof Kai Čáslavský. Vítek Kladívko skóroval v utkání celkem pětkrát a s celkem jedenácti brankami se osamostatnil v čele tabulky kanonýrů celé soutěže s náskokem dvou branek.

TJ Pátek - Trnavan Rožďalovice 10:0 (5:0)
5. Kejda Milan, 7., 32., 82., 87. a 89. Kladívko Vítek, 27. a 81. Čáslavský Kryštof Kai, 41. vlastní gól, 61. Šercl Matěj