Související zápas

TJ PÁTEK
TJ PátekFotbal Hlízov
1:1((0:0))
so 19. 7. 2025 10:00 @ Netřebice, Přípravná utkání
354_20250720_112625.jpg

Trenér o přípravě: "Jsme na startu, ale směr je správný!"

V prvním přípravném utkání jsme se se soupeřem z Hlízova rozešli nerozhodně

Rozhovor s trenérem A teamu TJ Pátek:

Pane trenére, máme za sebou přípravné utkání proti soupeři o soutěž výše. Jak byste zhodnotil tento duel, když víme, že oba týmy nebyly kompletní
"Dobrý den. Přesně tak, nebylo to ideální ani na jedné straně, co se týče absencí. My jsme se potýkali se zraněními i dovolenými, ale musím říct, že jsme sestavu dali dohromady a velice nám pomohli kluci z béčka. Patří jim velké díky, protože svým výkonem ukázali, že se na ně v případě nouze můžeme spolehnout. To je pro mě hodně důležité zjištění."

Jak se vám líbil herní projev vašeho týmu, zvláště s ohledem na soupeře z vyšší soutěže?
"Troufám si říct, že zhruba do šedesáté minuty jsme byli na míči lepším a trpělivějším týmem než hosté. Díky našemu kvalitnímu posouvání a defenzivní práci nás soupeř ohrožoval prakticky jen ze vzduchu, po standardních situacích, což je jejich silná stránka. Co mě ale obzvlášť potěšilo, byla naše výborná rozehrávka od stoperů na beky či záložníky. Minimum nákopů, snažili jsme se hrát trpělivě odzadu, což je přesně to, co po klucích chci."

Kdybyste měl zhodnotit ofenzivní část a proměňování šancí?
"Šancí sice nebylo mnoho, to je pravda, ale když už jsme se do nich dostali, byly stoprocentní. A ty je potřeba s takovými soupeři zkrátka proměňovat. Do poločasu jsme šli bez branek, což je škoda, protože šance jsme na to měli."

Druhý poločas přinesl gól, ale i soupeřův návrat do zápasu. Co se tam stalo?
"Druhá půlka začala slibně, dokonce jsme se ujali vedení díky dobrému zdvojení a chladnokrevnému zakončení Martina Puka. Pak nám ale začal docházet kyslík. Bylo to znát, neměli jsme komu dát míč a přibyly i naivní ztráty v přechodové fázi. I tak to bylo až do konce takové vabank nahoru dolů. Soupeř nakonec vyrovnal ze vzduchu, po naší laciné ztrátě."

Celkově tedy pozitivní hodnocení, i přes zmíněné nedostatky?
"Přesně tak. Celkově zápas hodnotím kladně, a to i s ohledem na to, jak hráči začali s náročnou přípravou. Jediné negativum vidím ve fyzické kondici, ale to je logické, jsme teprve na startu přípravy. Na tom budeme společně pracovat a věřím, že to brzy doladíme."