4:0((3:0))
so 8. 6. 2024 14:30 @ Milovice, dorost OP jaro 2024 - sk. o postup, 10. kolo

Poslední zápas dorostu v sezóně

Nevydařený vstup do zápasu vzal postupové naděje

Ve šlágru posledního kola finálové skupiny okresního přeboru dorostu zavítal Pátek do Milovic. Předzápasová matematika hovořila jasně - pokud vyhraj Pátek, stane se vítězem okresního přeboru, pokud by byl výsledek nerozhodný nebo by zvítězilo mužstvo Milovic, tak by se do čela mohl dostat celek Poříčan, pokud by zvítězil v duelu s posledním.
Zápas hraný v horkém počasí pro nás nezačal vůbec dobře. Soupeř byl aktivnější a první šanci, kterou si vytvořil v 9. minutě se mu podařilo proměnit. Hra se začala vyrovnávat a měli jsme náznaky šancí, po jedné z nich musel domácí obránce vykopávat míč z brankové čáry. Místo vyrovnání ale soupeř v 16. minutě udeřil podruhé. Křižný přízemní pas ze středu hřiště minuli dva naši hráči a soupeř se ocitl sám před brankařem a nemýlil se. Za pět minut předvedl hráč hostí samostatnou akci, kdy převzal na naší polovině balón a z levé strany se proháčkoval mezi několika hráči a parádně vystřelil. V tu chvíli to bylo "na ručník". Náš zkušený tým se ale nesesypal, zlepšil hru, soupeře do vážnější šance nepustil a naopak jsme několikrát zahrozili před soupeřovo bránou. Bohužel odměna v podobě snížení stavu zápasu do poločasu nepřišla. Po změně stran jsme byly aktivnější, dařilo se nám dostávat se do šancí i zakončení. Jako několikrát na jaře se naše ofenzivní hra změnila v přehlídku neproměněných šancí. Soupeře jsme tlačili i za cenu rizika otevřenější obrany. V 68. minutě přišla čtvrtá branka soupeře a ta s sebou přinesla i definitivní resumé zápasu. Tak i přes vydatnou podporu ULTRAS a ostatních našich fanoušků jsme prohráli 4:0.

Chceme moc poděkovat všem fanouškům, kteří nás nejen v posledním zápase podporovali a fandili nám. Děkujeme celému klubu za podporu, které se nám v sezóně dostávalo. Chtěli jsme to všem oplatit prvním místem, je nám moc líto, že se to nepovedlo. Věříme ale, že i bronzová příčka v konkurenci 18 týmů z dvou okresů je dobrým úspěchem a jsme rádi, že se z pěkného umístění můžeme společně radovat.

V tabulce jsme obsadili třetí místo. V počtu vstřelených branek jsme byli druzí za Milovicem, společně s Milovicemi jsme inkasovali nejméně gólů. Pouze my a mužstvo Poříčan jsme udrželi domácí neporazitelnost.
Králem střelců v soutěži se stal s 13 góly v 9 zápasech Vítek Kladívko (1,44 gólu na zápas)

Králem střelců v soutěži se stal s 13 góly v 9 zápasech Vítek Kladívko (1,44 gólu na zápas).
Bohužel jsme kralovali i v jiných statistikách. Z pěti ČK v soutěži jsme tři obdrželi my (Kladívko, Pařízek, Kaucký). S průměrem 0,5 ŽK na zápas s celkovým počtem pěti karet byl na čele Jan Lazar, následovaný Matějem Horáčkem (4) a Lukášem Kadlecem a Milanem Kejdou (oba 3).