so 8. 6. 2024 17:00 @ Pátek, III. třída sk. B, 15. kolo

Béčko: Souboj sousedů v tabulce vyšel lépe pro domácí

mistrak

TJ Pátek "B" - SK Budiměřice 4:2 (2:0)

V sobotu na domácím hřišti “B” mužstvo hostilo tým TJ Budiměřice - Šlotava “A”, které bylo na 4.místě tabulky. Právě před naším mužstvem. Cíl byl jasný: vyhrát, přeskočit soupeře a přiblížit se 3.místu.

Za teplého slunečného počasí vyběhla na hřiště silná sestava. Posilněna o hráče “A” mužstva. V pozici favorita jsme od začátku zápasu diktovali tempo. Na první branku se nečekalo dlouho. Po přiťuknutí ve vápně se uvolnil útočník Fořt od obránce a nedal brankáři šanci - 1:0. Soupeř hrál v bloku, zkrachoval hru a sem tam se snažil podniknout rychlý výpad. Po pár neproměněných šancí přišla branka z kopaček Bartoše. Ten si zaběhl za obranu, obešel vyběhnutého brankáře a uklidil míč do prázdné brány - 2:0. Tempo hry jsme diktovali stále my. Obrana vedená Billým hrála fantasticky a nepustila soupeře k ohrožení brakáře Dřízhala. Do konce poločasu to byl festival neproměněných šancí. Kdyby poločas skončil 7:0 nikdo by se nemohl divit.

Co nevyšlo v prvním poločase vyšlo na začátku druhého. Bartoš po lajně vysunul do samostatného úniku Štoka a ten prostřelil brankáře mezi nohy - 3:0. Prosadili se hosté, když Dřízhal ve vápně zkoušel udělat hostujícímu útočníkovi kličku, ale ten mu míč vypíchl - 3:1. Bohužel u toho to zákroku se oba aktéři zranili. Přejeme brzké uzdravení! Aby toho nebylo málo, pak musel nuceně střídat i střelec našeho prvního gólu Jan Fořt.

Klid na kopačky nám dal Novotný. Ten skvěle hlavičkoval ve vápně po centru - 4:1. Posléze se prostřídalo a obraz hry se změnil. Hektické, zbrklé a nepřesné. Několik nevyužitých šancí na obou stranách. Pár minut před koncem ve vápně zahrál rukou Stibor. Z penalty kosmeticky upravil Luxemburg - 4:2.

Soupeř je mladý, organizačně vyspělé mužstvo a právem je v tabulce nahoře. Děkuji Všem hráčům. Skvělá podívaná. Poděkování i správcům hřiště za servis hrací plochy. Kaňkou zápasu jsou zranění (Fořt, Dřízhal). Příští týden chceme vyhrát!

Dřízhal - Chvalovský (C), Billý (70’ Svoboda), Mejzr (50’ Sporiš), Stibor - Bartoš (50’ Knypl), Káninský, Zubák (50’ Bulíř), Štok - Fořt (50’ Bartheldy), Novotný

Branka: Fořt, Bartoš, Štok, Novotný