Historie klubu

historie

 

TJ Pátek byl založen 17.6. 1934. V dnešní podobě tělovýchovná jednota podporuje a na spravovaných prostorech provozuje několik druhů sportů. Mezi ně patří fotbal, hokej, ping-pong, šipky, volejbal a basketbal. Oficiálně registrovanými sporty jsou fotbal, hokej a šipkaři. Aktuálně je v TJ Pátek registrováno přes 200 sportovců v 12 mužstvech (9xfotbal, 1xhokej a 2x šipkaři).

Nové období:
V roce 2013 se rozvoji a vedení tělovýchovné jednoty začal věnovat pozměněný výkonný výbor, který si dal za cíl posunout tuto zájmovou aktivitu více do podvědomí obyvatel Pátku a zvelebit podmínky a prostředí pro sportovní aktivity.

Podařilo se rozvinout spolupráci se stávajícími sponzory a získat zapálené nové, díky kterým se v novém období postavilo umělé zavlažování a osvětlení, zábradlí okolo hřiště, světelná tabule, sportovní výbava na tréninky,…

Náš přístup a vize:
Co slíbíme to splníme a to nejen fanouškům, členům, ale samozřejmě i sponzorům. Za každým nadšením musí být i sportovní úspěch a vize fugování klubu. První vlaštovkou byl minulé sezóně postup “B” teamu do III. třídy. Mezi další úspěchy se řadí trvale velmi dobré úspěchy našich hokejistů a historický postup našeho “A” teamu v sezóně 2014/2015 do krajské soutěže I.B třídy. V oblasti mládeže chceme nadále rozšiřovat mládežnické mužstva do maximálního možného počtu. Dalším krokem bude založení dorosteneckého mužstva ideálně v roce 2019/2020.