1:4((0:3))
so 13. 4. 2024 10:15 @ Rožďalovice, dorost OP jaro 2024 - sk. o postup, 2. kolo

U19 vyhrála v Rožďalovicích

Dorost přivezl body z Rožďalek

Naši dorostenci nastoupili po týdnu k dalšímu soutěžnímu utkání a chtěli si po domácí remíze s Hrubým Jeseníkem spravit chuť a získat plný počet bodů. Do zápasu vstoupily oba týmy s odhodláním, již krátce po začátku hry byly náznaky šancí na obou stranách. Postupně se více do hry dostávali Pátečáci a v 17. minutě poslat Pátek do vedení Vítek Kladívko. Za několik minut došlo ke hraniční situaci ve vápně Trnavanu a pravděpodobně se měl kopat pokutový kop. TJ Pátek měl dále převahu a ještě v prvním poločas přidal dva góly. V 32. minutě skóroval Kryštof Kai Čáslavský a po něm v 39. přidal druhý gól v zápase Vítek Kladívko. Hra po poločase byla ve znamení neproměněných šancí TJ Pátek, z nichž mnoho pramenilo z chyb soupeře. Naopak Trnavanu se povedlo chybu potrestat a snížil skóre zápasu na 1:3. Deset minut před koncem pronikl kapitán Lukáš Kadlec do vápna, kde byl domácím Mlejneckým faulován a rozhodčí ani na vteřinu neváhal a odpískal pokutový kop. Sám faulovaný je tradičním exekutorem pokutových kopů a na penaltový puntík si postavil míč, nepřipustil žádné překvapení a s jistotou penaltu proměnil. Zápas skončil výsledkem 1:4. Pátecký dorost zaslouženě zvítězil, hráči si mohou vyčítat neproměněné šance.

"Ze zápasu si odvážíme všechny body, předvedená hra měla svoje silnější i slabší stránky. Soupeři jsme nenabídli mnoho příležitostí, přesto dokázal jednu z mála chyb v defenzívě využít a vstřelit nám gól. My jsme se do šancí dostávali hodně, Díky kombinační hře a díky soupeřovým chybám, ale hodně šancí jsme zahodili. Soupeř nastoupil s perspektivním týmem a byla znát naše převaha na hřišti. Jak fyzicky, tak i herními dovednostmi a zkušenostmi jsme soupeře převyšovali, ale body nám určitě nenechali zadarmo. Neměli jsme na dnešní zápas s sebou hlavního trenéra, tak jsme byli s klukama rádi, že vezeme tři body."