2:0
so 27. 4. 2024 11:00 @ Červeněves, dorost OP jaro 2024 - sk. o postup, 4. kolo

Prohra U19 v Červeněvsi

Venkovní zápas bez bodu

V pěkném fotbalovém počasí nastoupil fotbalový tým Páteckého dorostu k utkání s nepříjemným soupeřem na jeho hřišti. Hra byla z počátku opatrná a na obou stranách plná nepřesností. V průběhu se hra na obou stranách zlepšila a byla k vidění vyrovnaná partie. Ani jeden z týmů si v prvním poločase nevypracoval žádnou vyloženou šanci a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu 0:0.
Po změně stran jsme vstoupili do utkání lépe než soupeř a hned po rozehrávce jsme se dostali do šance. Krátce na to jsme zhrozili znovu a nastřelili jsme tyč. Přesně podle hesla nedáš - dostaneš jsme po hrubé obranné chybě inkasovali gól. To soupeře nakoplo a z dalšího průniku trefil tyč a po chytrém upadnutí útočníka po jemném kontaktu s brankářem rozhodčí nařídil penaltu. Soupeř nabídnutou šanci nevyužil a skóre zůstalo nezměněné. V 60. minutě se zbytečně nechal vyloučit náš hráč a bylo zřejmé, že otáčet zápas v početní nevýhodě bude hodně složité. Soupeř navíc v 65. minutě využil naší další chyby a potrestal jí gólem na 2.0. I když jsme zápas nevzdali a zkoušeli dostat soupeře pod tlak a zkusit zápas ještě zvrátit, tak soupeř zkušenou hrou nám již toho mnoho nedovolil a zápas dotáhl do vítězného konce.