so 27. 4. 2024 17:00 @ Křečkov, III. třída sk. B, 22. kolo

Béčko v Křečkově: Derby pro domácí aneb štěstí přeje připraveným

mistrak

Derby pro domácí aneb štěstí přeje připraveným

V derby nerozhoduje postavení v tabulce, ale chuť zvítězit. I tentokrát se tohle pravidlo potvrdilo. S několika změnami v sestavě z posledního utkání jsme do zápasu vstoupili dobře. Domácí zvolili defenzivní taktiku s jedním útočníkem v útoku. Jejich obranný blok před vápnem nám dělal potíže po celý zápas. Nasazení domácích hráčů bylo enormní. Naopak u nás chyběla větší chuť, klid na kopačkách a proměňování šancí.

V prvním poločase měl Štok vyloženou šanci, když byl sám před brankářem. Bohužel přestřelil. To už bylo za stavu 2:0. Z autu u rohového praporku jsme nezachytili náběh Kabourka a ten z úhlu přehodil Kruliše - 1:0.

Zlomový moment utkání byla druhá šťastná branka. Přišla opět z kopačky Kabourka. Ten se za vápnem opřel do míče a lehkým obloučkem znovu přehodil vyběhnutého Kruliše - 2:0.

V druhém poločase se ocitl před brankářem ve slibné pozici Bulíř, který neproměnil. Z trestného kopu trefil horní konstrukci branky Štok a z následující dorážky Svoboda neusměrnil míč do brány. Nicméně na konci zápasu přišlo drama, když se po individuální akci prosadil Štok. Kosmeticky upravil výsledek - 2:1.

Naše série 4 výher skončila. Výkon nebyl dobrý. Hlavně od zkušených hráčů. Je potřeba se z toho poučit, zvednout hlavy a následující zápas odčinit. Čeká nás lídr tabulky - Slovan Poděbrady.