Loučeň/BudiměřiceTJ Pátek U17
ne 28. 4. 2024 10:15 @ Loučeň, dorost OP jaro 2024 - sk. 13-18 místo, 4. kolo
150_20240428_162749.jpg

U17: 9 statečných na Budiměřice/Loučeň

Debut mladého trenéra vyšel na jedničku

V nedělním dopoledni nastoupil druhý tým dorostu k utkání se sdruženým mužstvem Loučně a Budiměřic. Vzhledem k souběhu se zápasem starších žáku do zápasu nemohly zasáhnout tradiční posily z jejich řad a tak tým dorazil v počtu devíti hráčů. Tým vedl pro tento zápas premiérově Pavel Mach.
V improvizovaném složení jsme nastoupili v rozestavení 4-3-1. Před gólmanem J.Štokem vytvořili stopérskou dvojici kapitán T.Horyna s A.Novotným. Kraje obrany vystužili M.Kejda a K.Knížek. Na krajích zálohy nastoupili J.Frič a R.Sládek. Středním záložníkem byl zkušený K..K. Čáslavský a v útoku Marek Mach.
Zápas začal opatrně a prvních deset minut byla hra vyrovnaná, trochu byla znát početní převaha domácích. Ve 12. minutě se ale střelecky prosadil Marek Mach a ujali jsme se v zápase vedení. Soupeř si žádnou šanci nevytvořil, naopak nám se dařilo pronikat do vápna a měli jsem tam několik šancí. Ve 28. minutě po nahrávce Marka Macha vstřelil ve svém prvním zápase premiérový gól Jakub Frič. Soupeř byl zlomen a dvě ojedinělé šance zlikvidoval bezchybný brankář Jakub Štok. My jsme naopak byli úspěšnější a přesnější a podařilo se nám v 32. minutě vstřelit i třetí gól. Do konce poločasu se soupeř nedokázal prosadit a my jsme i nadále hrozili z protiútoků. O přestávce asi realizační tým "vypral" domácím hráčům hlavy a po změně stran se hra soupeře zlepšila, jejich tlak vyústil v náš vlastní gól, který byl důsledkem nepovedené rozehrávky. Do konce zápasu bylo několik šancí na obou stranách, soupeř dokonce dvakrát trefil břevno, ale skóre už se ani na jedné straně nezměnilo. I přes početní nevýhodu jsme dokázali i v druhé půli hrát s mírnou převahou. Klukům již docházely síly, ale dokázali se najít zbytky sil, aby zápas dotáhli do vítězného konce.

Hodnocení trenéra Pavla Macha:
"Kluci ukázali, že umí držet pohromadě a překonají i složité výzvy, jako dnešní početní převahu soupeře. Troufnu si říct, že jsme v určitých pasážích zápasu soupeře dokonce přehrávali. Obrana hrála skvěle, a až na nešťastný odraz do vlastní branky celý zápas úspěšně odvracela útoky soupeře. Společně se záložníky poté vytvářeli šance pro Máru a Kubu. Jejich útočné náběhy soupeř nepochytal a poslali nás do vedení. Sám si nepamatuji, že bych někdy v takovém zápase hrál, takže klukům patří můj obdiv."

Loučeň/Budiměřice - TJ Pátek U17 1:3
56. Horyna Tomáš (vlastní) - 12., 32. Mach Marek, 28. Frič Jakub