Historie klubu

historie

V rámci oddílu TJ Pátek jsme se rozhodli vyhlašovat každoročně dvě kategorii:

– nejlepší fotbalista TJ Pátek (vychází z nominace Nymburského deníku a následně každému hráči dávají členové, fanoušci, hráči své hlasy)

2015 – Jiří Kohoutek, 34 let, obránce, odchovanec TJ Pátek, který za svoji kariéru působil v oddílech FK Bohemia Poděbrady, FK Velim, Libice nad Cidlinou. Nejvyšší soutěž: Divize (FK Velim)

– naděje TJ Pátek (o vítězi rozhodují trenéři mládežnických teamů)

2015 – ?

TJ Pátek byl založen 17.6. 1934. V dnešní podobě tělovýchovná jednota podporuje a na spravovaných prostorech provozuje několik druhů sportů. Mezi ně patří fotbal, hokej, ping-pong, šipky, volejbal a basketbal. Oficiálně registrovanými sporty jsou fotbal a hokej. Aktuálně je v TJ Pátek registrováno přes 100 sportovců ve 5 mužstvech (4xfotbal a 1xhokej).

Nové období:
Před 2,5 roky se rozvoji a vedení tělovýchovné jednoty začal věnovat pozměněný výkonný výbor, který si dal za cíl posunout tuto zájmovou aktivitu více do podvědomí obyvatel Pátku a zvelebit podmínky a prostředí pro sportovní aktivity.

Podařilo se rozvinout spolupráci se stávajícími sponzory a získat zapálené nové, díky kterým se v novém období postavilo umělé zavlažování a osvětlení, zábradlí okolo hřiště, světelná tabule, sportovní výbava na tréninky,…

Náš přístup a vize:
Co slíbíme to splníme a to nejen fanouškům, členům, ale samozřejmě i sponzorům. Za každým nadšením musí být i sportovní úspěch a vize fugování klubu. První vlaštovkou byl minulé sezóně postup “B” teamu do III. třídy. Mezi další úspěchy se řadí trvale velmi dobré úspěchy našich hokejistů a historický postup našeho “A” teamu v sezóně 2014/2015 do krajské soutěže I.B třídy. V horizontu 2 let bychom ve fotbalové části chtěli mít “A” jako stabilního účastníka krajské soutěže a “B” v okresním přeboru. V oblasti mládeže chceme nadále rozšiřovat mládežnické mužstva do maximálního možného počtu. Aktuálně máme mladší a starší přípravku a další vlaštovkou bude přihlášení soutěže žáků pro ročník 2016/2017.